Letos 10.8. oslavil pan Antonín Vichorec „devadesátku“.

vichorec_90

 

Nepatří sice k zakládajícím členům kunovického šachového klubu, který začal navštěvovat až po jeho založení, ale všechny je osobně znal. Svým nenápadným, houževnatým stylem se stal výborným hráčem, který se nezalekl ani VM Pachmana v oné památné simultánce v Boršicích v roce 1963, kdy jej jako jediný udolal – viz výstřižek ze Slovácké jiskry:

 

vichorec_90_jiskra

Po padesáti letech jsme si tento úspěch připomněli simultánkou s velmistrem Vlastimilem Babulou. Připomenout si tuto příjemnou akci můžete zde.

vichorec_90_simultankaPánové Vichorec, Babula, Ludvíček a Hurdes

Dlouhá léta byl stabilním hráčem základního kádru našeho „Áčka“, ať už to bylo v okresním, nebo později také v krajském přeboru.

Pan Vichorec patří dlouhodobě k našim oporám a o tom, že ani „na stará kolena“ šachově nezahálí, svědčí jeho účast na turnajích Open Slovácko a FIDE Open v nedávných letech. Stále také hraje v soutěži družstev na okresní úrovni, kde se za šachovnicí potkává s hráči o několik generací mladšími.

Tož popřejme panu Antonínu Vichorcovi k jeho krásnému životnímu jubileu vše nejlepší, pevné zdraví a hodně úspěchů za šachovnicí!