Během prázdnin se naši členové účastnili všech tří openů hraných v našem kraji.

Hned na začátku prázdnin se hrál open ve Vsetíně. Letos tam hrála trojice Marie Vaňková, Viktorie Všetulová, Denis Noščák v béčku a Mikuláš Trávníček v áčku. Výborně začala Viki, když měla 2,5/3 s hráči 1600-1700 ELO a později 4/6. Bohužel pak už nic nepřidala a skončila na 26. místě, přesně dle nasazení. Mája pak zase sbírala více bodů v závěru a s 5 body obsadila 17. místo. Denis měl 3,5 bodu, což stačilo na 39. místo. Výsledky jsou zde.

Mikuláš začal solidně třemi remízami z prvních čtyř partií s hráči 2050-2150, pak ale 2x prohrál a následně získal bod za volný los. V závěru přidal ještě další dvě remízy a za 3,5 bodu skončil na 31. místě. Výsledky jsou zde.

Druhým turnajem pak byl festival v Bezměrově. Tam odehrála dlouhodobé turnaje dvojice Mikuláš Trávníček a Denis Noščák. Denis hrál v kategorii do 12 let a obsadil tam 5. místo za 6 bodů. Výsledky jsou zde. Mikuláš hrál hlavní turnaj bez omezení věku. Uhrál 4,5 bodu což stačilo na 11. místo. Výsledky jsou na chess-results.

V rámci festivalu se hrály i turnaje v rapidu a blickách. Hlavně bleskovky se povedly výborně Mikulášovi. V základní části obsadil třetí místo a kvalifikoval se do play-off. Tam nejdříve porazil Feru Vránu a následně ve finále Romana Brázdila. Vždy 2:1 po armagedonu. Výsledky základní části jsou zde.

Posledním turnajem pak byl tradičně FIDE open ve Starém Městě. Tam se představila šestice našich hráčů. V áčku to byla dvojice Pavel Zpěvák a Josef Knotek. Pavel Zpěvák obsadil 4. místo se stejným bodovým ziskem jako třetí. Josef Knotek obsadil s pěti body 21. místo, když nasazen byl jako třicítka. Výsledky jsou zde.

V béčku hrála čtveřice Marie Vaňková, Jan Botek, Matyáš Zapletal a Ríša Svoboda. Nejlépe se vedlo Marii, která odehrála výborný turnaj. Prohrála jen s dvojicí prvních nasazených, s panem Tománkem ze Slovenska a panem Ludvíčkem, a remizovala v posledním kole s Tondou Randusem. To jí v pohodě stačilo na 3. místo. Matyáš získal 4,5 bodu a Ríša pak o pul bodu méně. Honza odehrál jen 5 partií v nichž získal 2 body. Výsledky jsou zde.