Tradičně první mládežnický turnaj se hraje ve Veselí. Zde začínáme seriál Velkých cen.

Letos se hrálo již 28.9.2019 a ve dvou kategoriích se prezentovalo celkem 37 dětí. Našich bylo devět jeden ve starší kategorii, zbytek pak v mladší.

Denis Noščák hrál v té starší kategorii. Za 4 body obsadil 8. místo. Nevyšel mu prostředek turnaje, kdy prohrál tři partie, mj. s bratry Hluškovými. Celkové pořadí je zde.

V mladší kategorii jsme měli osmičku hráčů. Dvojice Martin Medek a Ríša Svoboda měla hrát o medaile, další stále spíše sbírají zkušenosti.  Tato dvojice potvrzovala, že už mají dost zkušeností. Začátek jim vyšel, Ríša ztratil půlku s Ondrou Kecem. Pak ale oba prohráli s Matějem Krajičkem z Boršic. V šestém kole se tak v oddílovém derby střetli spolu v souboji o druhé místo. Lépe si vedl Martin, který pak výhrou v posledním kole potvrdil druhé místo za šest bodu.

Ríša poslední kolo též vyhrál a obsadil tak 4. místo.

Z mladších nebo méně turnajově zkušených hráčů velice solidně turnaj odehrál Vojta Skopal. Za 4 body obsadil 8. místo. O bod méně měl na 12. místě Adam Křivánek a 15. Robert Medek. 

vc_veseli_2019_1Robert Medek, Jiří Válek a Adam Křivánek

O půl bodu méně pak hned za nimi měla dvojice Adam Číhal a Jiří Alexandr Válek. Nejmladší Martin Všetula zatím sbíral zkušenosti. 

vc_veseli_2019_2Martin Všetula a Adam Číhal

Výsledky jsou zde.