Jelikož áčko máme v lize mládeže, tak jsme se pokusili postoupit do KP s béčkem. Ať si i naši další šikovní mládežníci mají možnost zahrát partie nejen v rapidu. Zájem o účast byl velký, tak se jelo v šesti.

Všichni vytipovaní adepti měli zájem, doma se navíc nechal Denis, který hrál oba minulé víkendy. I tak sestava byla velmi slušná když zkušenou dvojici Marie Vaňková a Kuba Krchňáček doplnila mladší, ale vyrovnaná čtveřice Matyáš Zapletal, Richard Svoboda, Martin Medek a Ondra Kohoutek.

Jak laskavý čtenář, který četl report z ligového mládežnického víkendu, ví, že SVČ Klíček není SVČ Klíč, tak v UH zase Uprumka není jen jedna J. Až na místě u pobočky Uprumky u zastávky autobusu mě napadá, že jsem neuvedl v instrukcích k cestě, kterou budovu myslím. A jelikož Ondra s námi jel poprvé, tak volám raději Martinovi Kohoutkovi, zda nečekají u hlavní budovy. Což se potvrzuje, ale po chvilce jsou u našeho auta a můžeme všichni vyrazit.

Hrálo se v Boršicích o tři postupová místa. Přijelo nakonec jen šest týmů, když dva z původní osmičky se odhlásily v pátek večer. Los vyšel tak, že dvě papírově slabší družstva máme v prvních dvou kolech. Tím pádem dávám postupně volno Máji a Kubovi. I bez nich v partiích s Vlčnovem a Starým Městem D v pohodě vítězíme 4:1 a 5:0. Matyáš měl partii vyhranou, ale málo času. A v časovce udělal chybu a poztrácel materiál a musel vzdát.

ks_mladeze_2019_2Ríša, Martin a Ondra

Ve třetím kole už máme béčko Ústí, které ale nepřijelo v plné sestavě, když jim chyběli sourozenci Grycmanovi. To bylo zásadní oslabení a zápas má jednoznačný průběh a vítězíme 5:0. Tím si zajištujeme nejhůře třetí příčku a postup.

Ale kluci spolu s Májou hráli velmi dobře, tak jsme se chtěli už v klidu poprat o co nejlepší umístění. Domácí Boršice měly po třech kolech též plný počet bodů a vyrovnané solidní družstvo. Začínáme ale dobře, když Ondra Kohoutek pokračuje v suverénních výkonech a jednoznačně přehrává Ondru Kece. Stejně si vede Kuba na druhé desce. A když Matyáš hezky vedenou partií poráží i Martina Hlůška, tak výhra je naše. Ríša sice prohrává s Matějem Krajičkem, ale Mája poráží Míšu Hlůška a vítězíme 4:1.

ks_mladeze_2019_1Mája, Kuba a Matyáš

V posledním kole máme béčko Zlína. Zde je průběh podobný, rychle vítězí Ondra a Kuba s Martinem mají za chvilku jasnou převahu a bezpečně partii dovedou k výhře. Matyáš si vede též hezky a postupně přehrává svou soupeřku a zvyšuje na 4:0. Mája se v poslední hrané partii od začátku brání tlaku Viktora Šimka. Tento tlak neustojí a prohrává, čímž je ustanoven výsledek na 4:1.

Bez ztráty bodu tak vyhráváme KS a postupujeme bez problémů do KP. Ten se bude hrát tradičně na tři trojkola, dvě v lednu, poslední v dubnu.

Ondra Kohoutek odehrál všechny partie, vždy se hrálo dle jeho not a získal 5/5. Kuba též neměl nikde problém a stejně jako Martin měl 4/4. Mája, Matyáš a Ríša pak měli 3/4.

ks_mladeze_2019_3S úsměvem do KP mládeže :-).

Výsledky jsou zde.