V prvním kole RS UH zajíždíme do Ostrožské Nové Vsi. Ta je vždy největším favoritem soutěže, kterou několikrát i vyhrála. Tak dáváme zkušenou sestavu ve složení Růčka, Hráček, Vavřík, Vichorec a Horáček.

Domácí se ujímají rychle vedení, když po hodině a něco vzdávám partii proti Zdeňku Blahůšovi. Ten mě jednoznačně přehrál. Na páté desce spolu hrají spoluhráči z minulého mládežnického víkendu Honza Botek a Tibor Horáček. Ve skotském gambitu si Tibor udržuje pika navíc. Nabízí výměnu dam kde zároveň i hrozí útokem na krále. Honza bohužel myslí o tah dále a nechá stát dámu. Sice výhra, ale i Tibor sám říkal že by raději vyhrál jinak. Ale každému se někdy stalo, že udělal podobnou chybu, stejně jako někdy vyhrál po podobné chybě soupeře.

onv_sokD_2019_1Honza Botek a Tibor Horáček

Vezu Tibora domů, stavuji se na zápase béčka a po příjezdu zpět je podepsaná remíza na druhé desce. Když jsem odjížděl tak se mi zdálo, že na výhru hraje Jiří Hráček. Až doma vidím konečnou pozici, kde stojí stále hezky, skoro nejde prohrát a o výhru hraje jen bílý. Takže asi předčasně přijatá remíza.

Na čtvrté desce prohrál pan Vichorec, když přehlédl vazbu na dámu. Byla to jeho první partie jako devadesátníka :-).

onv_sokD_2019_2Pan Vichorec a Jiří Vavřík

To ale už Jiří Vavřík měl věž navíc a po zjednodušení pozice se Honza Botek starší vzdává. Tím stanoví výsledek na remízu 2,5:2,5, což je určitě pro nás dobrý výsledek.

Většina dalších týmů je složena z převážné většiny z dětí, tak i my budeme v dalších zápasech upřednostňovat mládežníky.

Partie jsou k přehrání zde.

Šach.

Ostrožská Nová Ves

ELO

2,5 - 2,5

ŠO Kunovice D

ELO

1.

Blahuš Zdeněk

1694

1 : 0

Růčka Pavel

1602

2.

Pavlas Miroslav

1671

½ : ½

Hráček Jiří

1454

3.

Botek Jan st.

1611

0 : 1

Vavřík Jiří

1399

4.

Dobřecký Antonín

1117

1 : 0

Vichorec Antonín

1452

5.

Botek Jan ml.

1233

0 : 1

Horáček Tibor

1319