V pátek 29.11 se konalo okresní kolo Přeboru škol ve Starém Městě. Hrálo se ve dvou kategoriích 1.-5.třída a 6.-9.třída. Náš oddíl zde měl 20 dětí v několika školách.

Ve starší kategorii to byla jen dvojice Kuba Krchňáček a Marie Vaňková. Kuba ve favorizovaném týmu gymnázia UH na druhé desce nepoznal pokořitele. A jelikož stejně si vedli i jeho spoluhráči a spoluhráčky, tak Gymnázium dle očekávání soutěž vyhrálo. Vše 4:0 tedy s plným počtem bodů. Mája na první desce ZŠ Větrná uhrála 4,5/7.

Výsledky jsou zde.

skoly_2019_1Kuba a Vlastík Babula

V mladší kategorii bylo naše zastoupení mnohem větší.  Desítka dětí z UNESCO byla rozložena do dvou relativně vyrovnaných družstev, dále čtveřice dětí reprezentovala ZŠ U Pálenice Kunovice, Martin Medek a Ondra Kohoutek pak ZŠ Mařatice a Robert Medek a Jonáš Horák pak ZŠ Za Alejí.

Zde už ve druhém kole se střetly favorizované školy ZŠ Mařatice a ZŠ Boršice. Mařatice své konkurenty předčily 3:1 a měly tak vše dobře rozjeté. Ale ve třetím kole přišla jen remíza s Vlčnovem, když Martin i Ondra prohráli. Dále už ovšem vše v klidu si pohlídali a sice těšně, ale přece jen zvítězili.

skoly_2019_3Ondra a Martin

ZŠ Za Alejí skončilo na 4.místě, Jonáš měl 4/6 na třetí desce, Robert na silnější druhé desce pak 2/6.

skoly_2019_4Robert a Jonáš

Za nimi se pak seřadila obě družstva UNESCO. Tam nejlepší výsledky měli Tomáš Skládal 4/6 na první desce, nebo Vojtěch Podškubka 4/5 na čtvrté desce (ten byl na svém prvním turnaji).

skoly_2019_2Unesco -  vzájemný zápas

ZŠ U Pálenice skončila na 9.místě, Vojta Skopal 4/6 na druhé desce, solidní výsledek je i 2/6 Adama Číhala na první.

skoly_2019_5Adélka a Tadeáš, za nimi Vojta

Výsledky jsou na chess-results, nebo přehledněji na několika listech v excelu.