VC se na třetí díl tradičně přesunula do Dolního Němčí. V minulých letech se občas sešel souběh s mládežnickou ligou, letos jsme se jí vyhnuli, ale zase se hrálo ve stejný den jako Brankovice a den po Přeboru škol. To trochu ubralo na počtu dětí a kvalitě ve starší kategorii.

Ani my jsme do této kategorie nikoho nevyslali. Zato v mladší mezi 27 přesně třetina byla od nás. Zkušená a o rok, nebo i více  starší dvojice Ríša Svoboda a Martin Medek měla hrát opět o medaile, zbytek (ročníky 2010-2012) pak povětšinou získávat zkušenosti. Tak to i od začátku bylo. Ve třetím kole přišlo na řadu derby Ríša a Martin. Ve Veselí byl lepší Martin, ve Vlčnově pak Ríša. Zde se lépe povedla partie Ríšovi. A když následně v hezké a soustředěné partii (hrála se asi deset minut sama po dohrání ostatních partií), porazil i Matěje Krajička, tak směřoval v prvnímu místu. To pak potvrdil v sedmém kole jedinou remízou, která mu dávala definitivu prvního místa. Měl asi na paměti poslední kolo ve Vlčnově, kde taky vedl s plným počtem bodů, a poslední kolo prohrál. Zasloužené první místo po dobrém výkonu.

vc_dn_2019_risaRíša chystá matový útok proti Matějovi Krajičkovi

Martin po prohře s Ríšou prohrál i Lörincem. V posledním kole měl ale stále šanci na možná i druhé místo, ale musel by porazit Matěje Krajička. Ale v blokované věžovce se nikomu nechtělo otevírat pozici, a tak partie skončila remízou. Martin tak obsadil za 4,5 bodu 6.místo.

Stejně bodů měl i jeho mladší bratr Robert na 8.místě. Tam platí, co pak u většiny ostatních. Že je schopen porazit zkušeného Ondru Kece, ale taky prohrát s mnohem slabšími. A zejména rychlou hrou.

Několik hráčů pak mělo 4 body. Nejlepším z nich byl Štěpán Vagdal na 9.místě, který stejně jako ve Vlčnově končil turnaj na třetí desce. Hned za ním byl Erik Horák na 10.místě a Jirka Válek obsadil 12.místo. Zde už nebylo vidět moc vyloženě hrubých chyb, což je dobře. Že je zkušenější přehrají nevadí, důležité je jim to neusnadňovat.

vc_dn_2019_erik_stepanErik a Štěpán

vc_dn_2019_jirkaJirka

Kromě nejzkušenější dvojice hrají nejpomaleji a nejsoustředěněji Erik a Jirka. Ostatní potřebují hru zpomalit, aby se vyvarovali zbytečných chyb, nebo hráli ještě lépe. Erik i Jirka končili většinou později než většina ostatních, a i na hodinách měly solidní spotřebu času. To někteří tím, jak se přidává 5 s za každý tah, končí s větším časem, než začnou partii. To se logicky promítne do kvality hry.

3,5 bodu na svém druhém turnaji v životě měl Jožka Fiksel, který byl na turnaji ze všech našich nejmladší. U něj viděl největší veletoče v partiích. Dvě jasně vyhrané prohrál a zremizoval, dvě další prohrané pak obrátil ve svou výhru. S větším množstvím odehraných turnajů bude toto klesat, i tak 3,5/7 je na druhý turnaj po třech měsících chození do kroužku hezký výsledek.

vc_dn_2019_vojta_jozkaJožka a Vojta

Tři body měla dvojice Eda Vaculík na 17.místě a na 18. Vojta Skopal. U Vojty jako přes kopírák, co píši u Roberta. Přehraje starší a zkušenější hráče, ale klidně prohraje s tím, koho by porazit měl.

vc_dn_2019_edaEda

Výsledky jsou na chess-results nebo v excelu, kde je i pořadí po třech turnajích.