Krajská soutěž družstev starších žáků se hrála v sobotu 22.10. v Uherském Hradišti v jídelně ZŠ Unesco. Sešlo se celkem sedm týmů, mezi kterými jsme měli i naše béčko.

Áčko loni skončilo v KP na třetím místě, čímž si samozřejmě uchovalo právo hrát tuto soutěž i příští rok. Proto nejlepší pětice, která bude tvořit základní sestavu ve složení Adam Skrášek, Michal Mašíček, Antonín Krmíček, Josef Paška a Tomáš Fridrich, nemohla v sobotu hrát. Reprezentovala nás tedy pětice Tomáš Jurča, Albert Zelnitius, Ondřej Pospíšil, Filip Tran Huu a Ondřej Bouzek. Stejně jako my si přijelo zahrát bez ambicí na postup céčko Boršic a dvě družstva Starého Města (D a E). Naopak své nejlepší týmy přivezly Osvětimany, Kroměříž a ZLÍNTERM (Malenovice), aby se probojovaly do krajského přeboru.

V prvním zápase jsme prohráli 1,5:3,5 s Malenovicemi, když prohráli Filip a oba Ondrové. Ve druhém kole porážíme bez problémů Staré Město D, ale hned v následujícím kole bohužel prohráváme těsně 2:3 s Kroměříží.

ks_starsi_zaci_2011_6Filip a Ondra v zápase s Kroměříží

Druhý tým Starého Města opět lehce porážíme a čeká nás pauza před posledními dvěma koly. Boršice C přehráváme vysoko 4:1 a čekají nás v posledním kole největší favorité z Osvětiman. Prohráváme 1,5:3,5 a končíme na 4.místě.

ks_starsi_zaci_2011_4zleva Zelnitius, Bouzek, Jurča, Tran Huu, Pospíšil

Naše bodové zisky jsou: Tomáš Jurča 3,5/6, Albert Zelnitius 3,5/6, Ondřej Pospíšil 5/6, Filip Tran Huu 3/6 a Ondřej Bouzek 3/6 (z toho dvě kontumační výhry). Tom hrál na první docela slušně, škoda jen prohry s Kryštofem Dlouhým.

ks_starsi_zaci_2011_3

Albert měl stejný bodový zisk jako Tomáš, když uhrál cennou remízu s Ondrou Vaškem.

ks_starsi_zaci_2011_1

Ondra Pospíšil prohrál jen v prvním kole, pak již vše vyhrál. Zajímavostí je, že ze šesti partií hrál čtyři s dívkami.

ks_starsi_zaci_2011_2

Filip a Ondra Bouzek vyhráli jen partie se začátečníky ze Starého Města a Boršic. Bohužel v zápasech s medailisty neuhráli ani půlku, když jejich partie končily často velmi časně. Kluci hráli zbytečně rychle, čekal jsem, že uhrají alespoň bod navíc.

Co se týče boje o příčky nejvyšší, tak ze začátku se zdálo, že zkušené družstvo Osvětiman bez větších problémů zvítězí. Ale po překvapivé prohře v pátém kole s Kroměříží se naopak do čela vyšvihl nejvzdálenější tým. Ovšem v šestém kole ZLÍNTERM porazil Kroměříž a vše se zase v čele srovnalo. Ale jelikož Osvětimany většinu zápasů vyhrály vysokým rozdílem, tak na skóre vítězí před Kroměříží. ZLÍNTERM doplatil na remízu z Boršicemi a skončil s dvoubodovou ztrátou na třetím místě. Osvětimany vedla Erika Náplavová na první desce, která jako jediná uhrála v turnaji plný počet bodů.

ks_starsi_zaci_2011_5Vítězný tým Osvětiman

Výsledky jsou na chess-results, fotky pak v naší fotogalerii.