V posledním kole RS naše déčko přivítalo vlčnovské éčko. S ohledem na sobotní trojkolo jsem postavil „dospělou“ sestavu Růčka, Hráček, Bílek, Vavřík a Vichorec.

Hosté přijeli jen ve čtyřech, a tak pan Vichorec si bohužel nezahrál a připsal si kontumační výhru. Ale „zásluhou“ Jirky Vavříka si alespoň mohl brzy zahrát volnou partii s Petrem Mošťkem, který dával mat Jurovi v osmém tahu. Hezký dušák, jak z úkolů, co dáváme dětem k řešení :-).

sokD_vlcnovE-1Matové postavení

Jako druhý skončil Jirka Hráček, když v zajímavé partii dovolil soupeři zdvojit věže na sedmé řadě, což postupně vedlo k výhře hostujícího hráče.

Prohráváme tedy 1:2 a dohrávám já a Jara. Já jsem sice získal pěšce a rychle se přešlo do koncovky, ale tam ve 20.tahu jsem místo c3 zahrál a3 dovolil výměnu jezdce za koně a měl sice ve věžovce pika navíc, ale neaktivní věž i krále. S ohledem na stav jsem nabídky remízy odmítal a zkoušel něco vymyslet. Jara nabízel remízu v asi remízové koncovce, ale tu kapitán hostů zakázal vzít. Čekalo se na naši partii. 

sokD_vlcnovE-2Jara pod dohledem pana Vichorce

Já pak zkusil poslední možnost, dopočítat se nemohl, ale když soupeř zahrál pasivní tah, dovolil mi po výměně věží rozhodující tempo navíc, a já srovnal na 2:2.

V poslední hrající partii pak naopak Jara Bílek nechtěl remízu hned vzít a zkoušel to vyhrát. Ale po pár tazích dáno za remízu, možná stojí náš hráč o něco lépe, ale jak to vyhrávat je otázka. Se stavem 2,5:2,5 byla myslím všeobecná spokojenost.

Partie jsou k přehrání zde.

Tím je letošní sezóna RS uzavřena. Končíme na 3.místě.

Šach.

ŠO Kunovice D

ELO

2,5 - 2,5

TJ Vlčnov E

ELO

1.

Růčka Pavel

1602

1 : 0

Javor Jan

1607

2.

Hráček Jiří

1454

0 : 1

Pavelčík Jaroslav

1506

3.

Bílek Jaromír

1422

½ : ½

Hala Jaroslav

1597

4.

Vavřík Jiří

1399

0 : 1

Moštěk Petr

1336

5.

Vichorec Antonín

1452

+ : -

-