Druhý díl seriálu GP v rapid šachu mládeže se hrál v Bezměrově. S ohledem na nemoci hrála od nás jen čtveřice mládežníků.

V nejmladší kategorii to byl Jirka Válek. Začal výborně dvěma výhrami. Pak sice nestačil na pozdějšího vítěze Tomáše Babulu, ale v další partii opět hezky zvítězil. V pátém kole bohužel hezky rozehranou partii ztratil, když se jedinkrát nechal vyprovokovat k rychlé hře. Jinak hrál hezky pomalu a přemýšlivě. V šestém kole přidal šťastnou výhru, kdy už v prohrané pozici dal hezký mat pěšci. Ten jsem si i vyfotil.

gp_bezmerov_2020_1Zajímavý mat

V posledním kole jej zkušenější Julie Řezáčová přehrála, ale čtyři body a konečné 7. místo jsou výborný výsledek.

gp_bezmerov_2020_jirkaJirka

V prostřední kategorii hrál Matyáš Zapletal. Začátek se mu nepovedl, když s papírově slabšími hráči se dostal do složitých pozic a časovky. Po dvou nulách 3x vyhrál, ale opět dvě nuly na závěr znamenají 3/7 a 20. místo.

gp_bezmerov_2020_matyasMatyáš

V nejstarší kategorii hrála Marie Vaňková a Denis Noščák. Denis měl trochu smůlu na los, když v prvním kole prohrál s prvním nasazeným Vlastíkem Babulou, ve druhém dostal třetího nasazeného Míšu Černého. Po dvou výhrách se slabšími hráči prohrál s Matějem Kopeckým. Pak se dostal opět na padesátiprocentní výsledek, ale o lepší umístnění se připravil prohrou s Klárkou Spáčilovou v posledním kole. Obsadil tak 19. místo.

gp_bezmerov_2020_denisDenis

Mája odehrála solidní turnaj, povětšinou na předních deskách. Ve druhém kole prohrála s pozdějším vítězem teprve devítiletým Delgerdalaiem (mohl klidně hrát věkově v té nejmladší kategorii s Jirkou Válkem, ale má jistý postup na MČR, tak logicky hraje v té nejstarší), pak přidala 2 výhry.

V pátém kole se na prvních dvou deskách sešlo celé olympijské kvarteto. Mája remizovala s Míšou Černým.

gp_bezmerov_2020_h14Čtyřka z Olympiády dětí a mládeže

V zajímavé partii šestého kola prohrála s Markem Valkovičem, turnaj zakončila remízou s Matějem Kopeckým. Za 4 body obsadila 8. místo a jako nejlepší dívka.

gp_bezmerov_2020_d14zleva Vaňková, Spáčilová a Režná

Výsledky jsou zde.