KP družstev mladších žáků se hrál ve Starém Městě. Jelikož se hrálo tak blízko, nasadili jsme dva týmy.

Stále je velká marodka, tak i když jsme ve čtvrtek měli 13 dětí, během pátku dva vypadli. Bohužel i Ríša Svoboda, tak se musela dělat změna i v áčku. Béčko hrálo v pěti bez dívky.

Áčko mělo složení Matyáš Zapletal, Martin Medek, Tomáš Skládal, Jiří Válek, Robert Medek a Ema Ulrichová. Béčko pak Hugo Zelnitius, Adam Křivánek, Vojtěch Skopal, Kamil Juřík a Martin Všetula.

Áčko v prvním kole 0:6 s jasným favoritem domácím áčkem, když nejvíce svému soupeři zatápěl Tom. Ve druhém kole klidná výhra s Napajedly, když poslední tři desky výhry a jistilo se dvěma plichtami.

kp_mladsich_2020_a_zadniJirka, Robert a Ema

V důležitém zápase se Zlínem-Malenovice máme rovnou výhodu bodu, když soupeři bez dívky jen v pěti. Robert poráží nejmladšího z rodiny Hobzů, Jirka prohrává, Matyáš nestačí na Ríšu Hobzu. Rozhoduje se na druhé a třetí desce. Tom může získat jasnou převahu, ale jen mění, což mu stále dává výhodu. Ale i tak partii dotáhne do vítězného konce. Ještě před ním vítězí i Martin, když sice do čtyřvěžovky jde se dvěma piky méně, ale hezkou nápaditou hrou vyhrává v pěšcovce. Vítězíme tedy 4:2 a ve 4. kole máme druhého favorita Postoupky.

Zde jako první vyhrává Ema, Robert prohrává. Prohrávají i Matyáš a Tom, ale Jirka má rovnou pozici a Martin přehrává Petra Novotného. Bohužel Jirka bere remízu, a i když Martin v pohodě vyhrává, tak celkový výsledek je 2,5:3,5.

kp_mladsich_2020_a_predekMatyáš, Martin a Tomáš

Bohužel v dalším zápase na to nenavazujeme a prohráváme s hratelným Vsetínem 2:4. Tím jsme z boje o přední místa víceméně vyřazeni. Se Starým Městem B je to jasná záležitost. S Holešovem v posledním kole pak hrajeme o umístnění někde kolem 6. místa. Ale rychle prohráváme, sice Ema a Matyáš srovnávají, ale další dvě partie též prohry. Tím pádem končíme až na 10. místě.

Nejvíce bodů měla Ema 5/7, dále Robert 4/7, Martin a Jirka 3,5/7, Matyáš 2/7 a Tom 1,5/7.

Béčko to mělo těžké, nepovedlo se jim vyhrát ani zápas. Co viděl tak občas dobře rozehrané partie, ale nepovedlo se dotáhnout do konce.

kp_mladsich_2020_b1Hugo a Adam

Na předních deskách to měli kluci těžké, tak nejvíce bodů uhrál na čtvrté desce Kamil 2/7. Hugo, Adam a Vojta 1/7.

kp_mladsich_2020_bVojta, Kamil a Martin pod dohledem Viky

Velké poděkování patří Viky Všetulové, která se o děti, zejména béčko, starala. Já měl starosti s řízením a losováním turnaje, tak mohl děti sledovat jen v omezené míře.

Jasně vyhrálo Staré Město A před Sokolem Postoupky a třetí místo bral Sulimov.

Výsledky jsou na chess-results.