Druhým turnajem pokračoval seriál Velkých cen mládeže. Dějištěm byla Tvrz v Hluku, která byla čerstvě vymalovaná. Celkem hrálo 51 dětí, z nichž 21 bylo v mladší kategorii. Náš oddíl reprezentovala pětice dětí.

V mladší kategorii hrál Albert Zelnitius a Patrik Bída. Albert může hrát mladší kategorii posledním rokem, a tak by měl vždy atakovat přední místa. To se mu i docela dařilo, bohužel v průběhu turnaje prohrál s oběma největšími favority - Patrikem Pondělkem i Ondřejem Vaškem. V posledním kole navíc prohrál potřetí, čímž se připravil o 4.místo a skončil na místě 7.

vc_hluk_2011_mladsiPřední desky v mladší kategorii. Na druhé je Albert s Bárou Slovákovou.

Pro Patrika to byl druhý životní turnaj, když prvním byl KP mladších žáků v Kateřinicích, kde hrál po několika návštěvách v kroužku, jelikož jsme neměli žádného supermladšího žáka. Byl vidět evidentní pokrok, kdy několik partií dohrával mezi posledními. Získal solidní tři body, což stačilo na 17.místo. Na první turnaj dobrý výsledek.

vc_hluk_2011_patrikPatrik Bída

Vítězem turnaje se stal Patrik Pondělek před Ondrou Vaškem a Davidem Svozilem. První dva si vyměnili pozice z prvního turnaje a společně vedou i průběžné pořadí série. Nejlepší dívkou byla Barbora Slováková.

Ve starší kategorii hrál Michal Mašíček, Tomáš Fridrich a Kryštof Nikl. Kryštof skončil za dva body na 27.místě. Jelikož je ročník 2000, tak to měl v konkurenci starších těžké.

vc_hluk_2011_krystofKryštof při zápase s Tomášem

Stejný ročník je sice i Tomáš Fridrich, ale zkušeností má mnohem více. A od loňského medailisty celkového pořadí se též očekává, že i ve starší kategorii bude atakovat nejlepší desítku, tak jak se mu to povedlo v minulém turnaji v Osvětimanech. Bohužel turnaj v Hluku jej nezastihl v dobré formě a po velké rošádě mezi druhým a čtvrtým kolem se pohyboval na zadních stolech. Po prohře v posledním kole tak se třemi body obsadil 20.místo, což jistě neodpovídá jeho kvalitám a možnostem, jak jistě všem dokáže na dalším turnaji.

vc_hluk_2011_tomTomáš s panem Niklem

Michal Mašíček podobný nepřesvědčivý výkon předvedl v Osvětimanech (15.místo za tři body). Naopak v Hluku se už pohyboval celou dobu na předních deskách. Prohrál pouze s prvním nasazeným Janem Skalkou a druhým Pavlem Tománkem. Zbytek soupeřů porazil včetně důležité partie v posledním kole se svojí tradiční rivalkou Erikou Náplavovou. Partie měla tradiční průběh. Za dvě minuty jezdcová koncovka s šesti piky. Přemýšlet oba začali až pak a jelikož Michal stavil dámu o tah dříve a hlavně se šachem, tak si výhrou zajistil 4.místo.

vc_hluk_2011_michalMichal Mašíček

Vítězem se stal Jan Skalka před Martinem Sedlačík, třetí byl Petr Moštěk. Nejlepší dívkou byla Erika Náplavová.

vc_hluk_2011_vitezoveZleva Slováková, Pondělek, Skalka a Náplavová

Podrobné výsledky jsou na chess-results nebo v excelu včetně průběžného pořadí po dvou turnajích. Pár fotek je i v naší fotogalerii.