Ve složité době se povedlo zorganizovat turnaj GP v Kroměříži. Účast byla ovlivněna covidovou dobou, což se podepsalo na počtu dětí z většiny oddílů. I od nás byla účast menší než obvykle, když si zahrát jela jen dvojice Josef Fiksel a Jiří Válek.

Jožka hrál v nejmladší kategorii a po většinu turnaje hrál na předních stolech. Ve druhém kole porazil René Moravce, ale následné kolo prohrál. Po výhře v dalším kole se dostal na první desku, kde hrál se Simonem Chauvinem. Po dobře sehraném zahájení měl dva piky navíc, ale pak o ně přišel a s nakonec vítězným Simonem (který měl 7/7) prohrál. Další dvě kola sice vyhrál, ale trochu smůla na los v posledním kole ho stála lepší pomocné hodnocení. Jako jediný ze skupiny čtyřbodových dostal hráče, co měl o bod méně, a tak se musel spoléhat na další zápasy. Což nevyšlo v jeho prospěch, a tak se stejným bodovým ziskem jako druhý jen těsně na pomocné hodnocení obsadil nepopulární 4. místo. Ale i tak pochvala za výborně sehraný turnaj. Výsledky jsou zde.

gp-km-jozka

Jirka hrál o kategorii výše, kde tak měl i těžší soupeře. Po porážce v prvním kole další dva zápasy vyhrál a následně trochu smolně prohrál s Emou Kapustovou. Střídavě se mu vedlo i v dalších kolech a po remíze v posledním kole obsadil za 3,5 bodu 11. místo uprostřed startovní listiny. Pořadí je zde.

gp-km-jirka