Poslední čtyřkolo ligy mládeže se hrálo v Krnově. Naše sestava byla Mařák, Vaňková, Noščák, Medek Martin, Skládal a Medek Robert. Já s kluky jel již v pátek odpoledne, pan Mařák s Kubou a paní Vaňková s Májou dorazily v sobotu ráno.

V prvním sobotním kole jsme měli Krnov B. Jako my bez bodu, tak se hrálo, kdo nějaký bod získá. První prohrává Robert, když ztrácí figuru hned v zahájení. Tom v horší pozici zkouší dát věže na sedmou řadu a vydupat nějakou protihru. To se mu daří, ale když už mu soupeř nabídl možnost věčného šachu, tak ji nevyužil, měl matové choutky, ale přehlídl, že mu soupeř může obětovat dámu, kterou si hned dosadí. Prohrává tedy stejně jako Denis. Ještě předtím ale vyhrává Mája a stav je 1:3.

 krnov_2022_1

Musíme tedy vyhrát na první a čtvrté desce aspoň k zápasové remíze. Martin má spíše horší věžovku, kdy sice pěšců je stejně, ale on má trojpika. Ale celou dobu hraje soustředěně a když jeho soupeř chce vyměnit věže, vidí v kombinaci hezký mezišach, po kterém získá věž. A postupně i partii. A jelikož Kuba na první po chybě soupeře získává figuru, tak je jen otázkou času i s ohledem na soupeřům špatný čas, kdy partii vyhraje a srovná na 3:3.

Ve druhém zápase máme domácí áčko hrající o postup do extraligy. Zde se potvrzuje elová převaha na zadních deskách a prohrávají jak Robert, tak Martin. Tom prohrává též, ale se silným soupeřem má v jednu chvíli po hezkém taktickém obratu dva piky navíc.

 krnov_2022_2

Bohužel o chvilku později ztrácí figuru i partii. Prohrává i Denis, a v zajímavé partii i Mája. Vyhrává jen Kuba na první a prohráváme tak 1:5.

Bohužel Máji není dobře a večer odjíždí domů. Neděli tak hrajeme jen v pěti.  První zápas ráno nás čeká Třinec. Dvě partie na předu končí dříve než začnou remízou. Ve zbylých taháme za kratší konec a postupně nás soupeř přehrává. Prohráváme tedy poměrně rychle 1:5.

Ve druhém zápase nás čeká Ostrava. Robert a Tomáš stejně jako Denis prohrávají docela rychle. Dobře a dlouho hraje Martin se svým starším soupeřem. Má kvalitu a pika navíc, ale ve vhodnou dobu nevrací kvalitu za pika, kdy by přešel do věžovky s dvěma piky navíc, ale nechává soupeři rozejít spojené pěšce.

 krnov_2022_3

A když i jeho král je daleko, souhra soupeřových figur vítězí. Po našem lehce dramatickém odjezdu (kdy mě musí jeden z rodičů z Orlové pomoc nastartovat pomocí kabelů) prohrává i Kuba. A tak se s ligou loučíme prohrou 0:6.