Před začátkem soutěží družstev mládežníci odehráli dva turnaje. Rapid v Nedakonicích a třídenní turnaj v Olomouci.

1.10. se hrál tradiční Memoriál Vratislava Hory. Sjelo se celkem 91 hráčů, od nás pak pětice ve složení Denis Noščák, Tomáš Skládal, Robert Medek, Vojta Pecháček a Jožka Fiksel. Hrálo se tradičně v jedné kategorii ročník 2004 a mladší.

V prvním kole Tomáš svého papírově silnějšího soupeře porazil, Robert uhrál remízu též se silným soupeřem. Vyhrál i Jožka. Denis s Vojtou pak bodovali v dalším kole.

Dobře hrál i v dalších kolech Robert, který měl po 4. kole 3 body bez prohry.  Pak sice prohrál, ale v dalším kole opět výhra. A tak v posledním kole. jak se následně ukázalo, hrál o první místo v kategorii do 12 let. Bohužel prohrál s Lukášem Lörincem z Vlčnova a obsadil i tak hezké 4. místo v kategorii do 12 let, celkově pak 24. místo. Jeho soupeř z posledního kola se stal vítězem kategorie do 12 let.

Jožka měl začátek 2/2, ale pak dostal dva starší a silné soupeře, na které nestačil. Ve 4. kole hrál s Tomem a prohrál. Ale zakončil turnaj 2 body a získal stejně jako Robert 4 body, což stačilo na 33. místo. Tomáš měl turnaj na střídačku výhry a prohry. A měl stejně jako Robert a Jožka 4 body. Což stačilo na 28. místo.

Nejméně turnajově zkušený Vojta získal dva body, které stačily na 74. místo. Denis pro zdravotní indispozici turnaj nedohrál.

Výsledky jsou na chess-results.

O týden později sedmička dětí odehrála třídenní sedmikolový turnaj v Olomouci. Pořadí našich bylo seřazeno dle papírových předpokladů. Nejlépe tak skončila Viki Všetulová na 7. místě za 4 body, v první půlce výsledkové listiny byl i Martin Medek za 2,5 bodu. Tom Skládal a Robert Medek za 3 body obsadili 18. resp. 20. místo. Nejmladší trojice Michal Bajaja, Vojta Pecháček a Martin Všetula měla 2 body, což stačilo na 24., 26. a 28. místo.

Výsledky jsou zde .