Na třetí turnaj GP do Starého Města odjela čtveřice našich hráčů. V kategorii H12 Vojta Pecháček a Robert Medek. Ve starší kategorii do 14 let pak Martin Medek a Adam Číhal.

V mladší kategorii Robert začal prohrou se Štěpánem Zádrapou, ale pak se třemi výhrami vrátil na přední šachovnice. Nejprve se mu povedlo vyhrát s Emou Trčálkovou, aby pak poprvé v soutěžní partii vyhrál s Tomášem Babulou. Poslední kolo už taktická remíza s Radkem Šudřichem, která jeho soupeři dala jistotu výhry v turnaji a Robertovi naději na medaili. A jelikož soupeři v boji o medaili prohráli, bylo z toho třetí místo celkově a druhé mezi kluky.

 gp-sm-2023-robert

Vojta sehrál lepší turnaj než minule v Malenovicích. Sice nejprve 2x prohrál, ale partie sehrál solidně. Pak tři výhry. Z posledních dvou kol pak jedna remíza a ziskem 3,5 bodu to znamenalo 17. místo, tedy přesně uprostřed z 34 účastníků.

 gp-sm-2023-vojta

V nejstarší kategorii oba naši zástupci vyhráli a ve druhém kole je los svedl dohromady. Vyhrál zkušenější Martin. Ten pak podlehl na první Matějovi Babulovi, aby v dalších dvou kolech získal 1,5. Bohužel v šestém kole, které rozhodovalo, zda bude mít možnost hrát o přední příčky, prohrál. Po výhře v posledním kole získal 4,5 bodu což stačilo na 12. místo.

Adam vyhrál ve třetím kole, ale pak už bohužel bod nepřidal. Určitě na to měl, ale zbytečně rychlá hra mu neumožnila získat více bodů.

 gp-sm-2023-adam