Poslední tři kola KP mládeže se odehrála v Boršicích. Oproti prvnímu trojkolu nemohl Martin Medek, kterého nahradil Jonáš Horák.

Naše sestava tak byla Denis Noščák, Tomáš Skládal, Robert Medek, Jonáš Horák a Josef Fiksel.

V prvním kole nás čekal tým ze Sulimova, kde na prvních třech deskách hrála trojice, co nastoupila za áčko dospělých v našem zápase v ZKS. A první dva i naše hráče porazili. Na posledních deskách už to bylo papírově vyrovnanější. Ale Jožka poprvé v soutěži prohrál, Jonáš uhrál remízu. První trojice pak prohrála a byla z toho vysoká prohra 0,5:4,5.

Dalším naším soupeřem bylo Staré Město D. Zde se projevila naše převaha nad mladým týmem a v pohodě vyhráváme 4,5:0,5 po remíze na první desce.

kp_mladeze_2023_borsice-1

Poslední kolo překvapivě nemáme SM C, ale Malenovice B. Ve vyrovnané tabulce máme při výhře malou naději i na 3. místo. Jejich první dvě desky jsou ale zkušení hráči, kde není moc šancí na zisk. Na třetí desce je též papírově lepší soupeř, ale hratelný. Tak šanci na výhru vidím v zisku dvou bodů na posledních deskách a pak se uvidí.

kp_mladeze_2023_borsice-2

Bohužel hned v zahájení nechává figuru Jožka a soupeř výhodu nepustí. Hezky vyhrává Jonáš i Robert. Ale první desky stojí hůře. Sice bojují a dohrávají jako poslední ze všech, ale soupeři jsou lepší. Prohráváme tak 2:3 a končíme na 7. místě.

Výsledky jsou zde.